Besibaigiant 2016 metams mus pasiekė knygų: "Klajonės po jūrą ir save", "Ne Karibų kruizas", "Vyriško torto receptas", "Nulinis plūdrumas", autoriaus, rašytojo marinisto Rimtauto Rimšo penktoji knyga "Pavogtasis"

Pavogtasis, rimtautas rimsas

Trumpa knygos anotacija

 Praradusi teises į vaiką emigrantė ieško būdų susigrąžinti sūnų. Padedama draugių, randa žmogų, apsiimantį vaiką išvogti. Tačiau nepasako jam visos tiesos.

 Įvykiai sukasi apie berniuką, vardu Lukas. Suaugusiųjų sukurtame pasaulyje vaikui belieka tik paklusti. Netikėtai šiame pasaulyje atsiranda žmogus, paklausiantis ir vaiko nuomonės. Net tada, kai, regis, ne vaikui spręst.

 Dėl vaiko grumiasi dvi pusės: valstybės teisėsaugos aparatas su asmeninių interesų turinčiu prokuroru priešakyje ir bevardis prieštaringos reputacijos vyras, galintis pasikliauti nebent savo patirtimi ir nuojautomis. Kuriam iš jų Fortūna atsuks nugarą, lieka neaišku iki pat pabaigos – istorija tęsiasi ir užvertus knygą. Paskutinė scena skirta jūrai. Tačiau jūra visame pasakojime vaidina tikrai ne antraeilį vaidmenį. Jos palytėti herojai nesustoja, nepasuka atgal ir nepasiduoda. Niekada.

***

Tai nėra paprastas nuotykių romanas, − tai tekstas, apeliuojantis į besikraunančiųjų lagaminus sąmonę; apie tai, kad vaikas nėra privati tėvų − juolab vieno iš jų − nuosavybė.

Jei norite įsigyti knygą, tai galite padaryti susisiekę su "Klasiku" el-paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.