Kelionė Gegužės 4-12 Vättern ežeru jachta Albin Vega. 
Įgula: Giedrius Dvilaitis už rumpelio ir Raimundas Juodeška už jungą. 
Išėjimas is Askersund (Orebro) Sustojimo uostai ir marinos: Medevi, Vadstena, Halsholmnen, Karlsborg, Stora Forsa ir grįžimas į Askersund.
Viso 150 NM. 
Už uostą mokėjome 13 eur tik Halsholmnen, bet išsiskalbėme rūbus, gavome karštą dušą, virtuvę su viskuo, elektrą. Šiaip visur kitur (nežinau kaip būtų vasaros įkarštyje) galioja principas neklausk ir tau kainos niekas nesakys. Pernakvojimas laisvoje vietoje nieko nestebina ir neerzina, mandagu tik paklausti ar niekeno vietos neužimu jei kas dar grįžtu, bet jei prie švartavimo vietos nėra šviežių virvių ar fenderių - tikėtina, kas viskas gerai. Žmonės malonūs ir visada pataria.
Keliaujant tolyn - išmokta pamoka - jei tik yra proga visada pasiklabėti su vietiniais buriuotojais. Vandenys pavojingi, uoluoti ir akmeniuoti ir akmenys kai kurie nesužymėti. Vietiniai ant jūrlapio visada parodys kurių vietų vengti, o kur galima einant ir alaus ragauti :) Nebuvo uosto kur negautumėm vietinių patarimų. 
Na plius kaip ir minėjau anksčiau navigaciniai iššūkiai. Tinklai farvateryje ir šaudymai, kurių info visada yra jūrlapyje.
Jei trumpai tai 3 dalykai ketinantiems keliauti Švedijoje:
1. Švedai susimokėję mokestį gali žvejoti tinklais ir pintinėmis krabams, tai tinklus jie žymi bujele su 2 vėlevėlėmis Šiaurėje ir vakaruose, su 1 vėliavėle bujele Rytuose ir šiaurėje  tinklų užmetimo vietos.
Krabų pintines žymi apskritas rutulys.
2. Tinklus švedai stato ir farvateryje todėl naviguojant salynuose ar archipelaguose reikia būti papildomai budriems.
3. Vidaus vandenyse yra karinių zonų kurios kartais aktyvuojamos kai jie šaudo į vandenį. Tuomet krante blyksi strobai ir tada BŪTINAI reikia pasiskambinti pakrančių apsaugai ir gauti tikslius apribojimui plaukiojimui. T.y. pvz. nors zona jūrlapyje žymima 15 km. nuo kranto, gali būti, kad tą dieną apribojimas tik 5 km. nuo kranto, bet reikia nenustebti 2-3 km. nuo saves į vandenį krentančiais sviediniais :) Iš patirties - jie šaudė pakankamai tiksliai :)
Per draudimo laiką įplaukus į apribojimų zoną, prie Jūsų gali priplaukti kateris ir padėti susiorientuoti. Žinoma viskas už Jūsų pinigus. Tai geriau vienas skambutis ir aiškus režimas.
Gero vėjo,
Giedrius D.